Menu strony

Strona główna

Produkt

Badania Jelit dla Dzieci i Niemowląt

Cena badania w zależności od wyboru profilu:

1100,00 1200,00 

Badania Jelit dla Dzieci i Niemowląt
Mikrobiota jelitowa
u niemowlaków i małych dzieci– co na nią wpływa i jakie ma znaczenie dla zdrowia Kilka godzin po narodzinach dziecka, jego jelita są zasiedlane przez pierwsze szczepy bakterii, szczególnie beztlenowych, które towarzyszyć mu będą przez całe życie. Prawidłowa kolonizacja jelita jest podstawą dla właściwego, zdrowego ekosystemu jelitowego.
Zasadnicze czynniki wpływające na prawidłową kolonizację jelita:
status zdrowotny matki i jej mikroflora jelitowa rodzaj porodu (naturalny czy drogą cesarskiego cięcia) sposób karmienia (naturalny, sztuczny) stosowane leki (antybiotyki, leki p/grzybicze, NLP i inne). Przy szczególnie niekorzystnych czynnikach około porodowych dziecka, szybko może dojść do wystąpienia nieprawidłowości w kolonizacji jelita.
Dysbioza jelitowa
czyli zaburzenie jakościowo-ilościowe w składzie mikrobioty, może być jednym z istotnych czynników biorących udział w patogenezie takich chorób jak:
  • martwicze zapalenie jelit noworodków
  • celiakia
  • nieswoiste zapalenia jelit
  • zespół jelita nadwrażliwego,
  • choroby alergiczne
  • atopowe zapalenie skóry
  • cukrzyca typu I
  • depresja i inne.
Cięcie cesarskie
Na dysbiozę jelit szczególnie narażone są noworodki, urodzone drogą cięcia cesarskiego, ponieważ nie przechodząc przez naturalny kanał rodny, nie otrzymują optymalnego zestawu drobnoustrojów a jedynie drobnoustroje pochodzące ze skóry matki, rąk i fartuchów personelu szpitalnego, inkubatora i sali operacyjnej. Stąd mniej różnorodna mikrobiota co w przyszłości może być czynnikiem rozwoju chorób. Prawidłowy skład flory bakteryjnej warunkuje odpowiednie funkcjonowanie całego organizmu, determinuje jego zdrowie lub chorobę.
Do najważniejszych funkcji flory bakteryjnej należą:
stymulacja układu immunologicznego oraz regulacja odpowiedzi immunologicznej ochrona organizmu poprzez hamowanie rozwoju bakterii patogennych synteza witamin z gr. B i K synteza krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Dzięki rozwojowi zaawansowanych metod molekularnych, wiemy już jakie znaczenie ma mikrobiota kobiety ciężarnej jeszcze przed narodzinami dziecka a także kolonizacja jelit u noworodka i niemowlęcia.
Unikatowa diagnostyka,
którą proponujemy , może wyjaśnić wiele z problemów z jakimi borykają się niemowlęta i ich rodzice. Wyjątkowość proponowanego przez nas badania polega na tym, że parametry badania są inne dla niemowląt i inne dla małych dzieci, zróżnicowane w zależności od sposobu karmienia (karmienie naturalne lub sztuczne), jak i wieku dziecka.
Nieinwazyjne Badania Jelit dla Dzieci i Niemowląt
jakim jest badanie stolca niemowlaka/małego dziecka , może dostarczyć nam szeregu informacji, szczególnie w zakresie składu mikrobioty jelitowej, ale także innych markerów składających się na obraz funkcjonowania jelit. Badanie jest przeznaczone szczególnie dla dzieci urodzonych cesarskim cięciem, dla dzieci karmionych sztucznie , jak również dla dzieci z alergią, AZS, bólami brzuszka, nasilonymi kolkami, biegunkami, zaparciami , wczesną antybiotykoterapią , i innymi problemami. Jeżeli Twój maluszek jest niespokojny, ma problem ze snem, problem z wypróżnieniami, nieustającymi kolkami , szczególnie , kiedy ma niełatwą historię swojego przyjścia na świat- warto sprawdzić czy za jego problemy nie odpowiadają jelita, fundament zdrowia naszego organizmu  
Cena badania: 1100,00 
Cena addon'ów:
Kwota całkowita: