Menu strony

Strona główna

Produkt

Badania Bazowe Jelit

Cena badania w zależności od wyboru profilu:

620,00 1865,00 

Badania Bazowe Jelit
Wszystkie Badania Bazowe Jelit stanowią szeroką analizę kału i opierają się o standardową hodowlę mikrobiologiczną. W odróżnieniu do amerykańskich badań np. CSA, zawierają ilościowe i jakościowe przedstawienie parametrów bakteryjnych/drożdży wyrażoną w jtk/g. Ujawniają ważne informacje na temat wszelkich przyczyn powszechnych objawów żołądkowo-jelitowych, takich jak gazy, wzdęcia, niestrawność, bóle brzucha, biegunka i zaparcia. Analiza wykorzystuje markery stanu zapalnego, takie jak kalprotektyna służące do odróżnienia chorób zapalnych jelit (IBD) od jelita nadwrażliwego (IBS). Wraz z wywiadem klinicznym może być użyty do oceny stanu zdrowia pacjentów, których objawy sugerują infekcję przewodu pokarmowego lub dysbiozę (niezrównoważony mikrobiom jelitowy).
Badanie składu samej mikrobioty jelitowej
Badania Bazowe Jelit oprócz sekcji mikrobiologicznej, za pomocą której można ustalić skład mikrobioty jelitowej, w tym niekorzystne przerosty bakterii i drożdży, poszerzone są o inne parametry, m.in. oceniające trawienie i wchłanianie, a także markery stanu zapalnego. Taki całościowy obraz daje możliwość dobrania dla pacjenta odpowiednich szczepów probiotycznych, co bez tych dodatkowych parametrów obiektywnie nie byłoby możliwe. Badanie składu samej mikrobioty jelitowej nie ma takiego znaczenia klinicznego i trudno tylko i wyłącznie na tej podstawie opracować terapię.
Badanie Bazowe Jelit Profil Stres
analizuje wszystkie parametry z podstawowej wersji badania, ale dodatkowo zawiera również ocenę poziomu histaminy i zonuliny.
Badanie Bazowe Jelit Profil Plus
zawiera bakterie produkujące maślan: Akkermansia muciniphila i Faecalibacterium prausnitzii. Podstawową wersję tego badania stanowi Status Mikrobioty Jelitowej obejmujący zarówno parametry bakteryjne, jak i drożdże. Badanie można rozszerzyć o nielimitowaną ilość dodatkowych parametrów. Wyniki pozwalają na ukierunkowanie terapii indywidualnie dobranej do potrzeb pacjenta.
Cena badania: 620,00 
Cena addon'ów:
Kwota całkowita: