Menu strony

Produkt

Analiza Pierwiastkowa Włosów

Cena badania w zależności od wyboru profilu:

380,00 850,00 

Analiza Pierwiastkowa Włosów

 

Włosy są tkanką, do której wydzielane są niezbędne, a także potencjalnie toksyczne pierwiastki, gdyż metale ciężkie mają zdolność do bioakumulacji. Ogólnie ilość pierwiastka, która ulega nieodwracalnemu włączeniu do struktury rosnącego włosa, jest proporcjonalna do poziomu tego pierwiastka w innych tkankach ciała. Z tego powodu pierwiastkowa analiza włosa stanowi pośredni test przesiewowy wykrywania fizjologicznego nadmiaru, niedoboru lub nieprawidłowej dystrybucji pierwiastka w organizmie. Badanie obrazuje stan zdrowia na przestrzeni 3 ostatnich miesięcy, w przeciwieństwie do wielu innych badań, które obrazują wyłącznie bieżące, często zmienne procesy, zachodzące w organizmie.


Analiza Pierwiastkowa Włosów

Badanie wykonywane w amerykańskim laboratorium Doctor’s Data oferuje analizę próbki włosa zawierającą niezbędne związki mineralne (pierwiastki odżywcze) oraz profil ekspozycji na pierwiastki toksyczne. Analiza Pierwiastkowa Włosów kładzie dużo większy nacisk na obciążenia toksykologiczne, daje narzędzia do przeprowadzenia sprawnego procesu detoksykacji i chelatacji, ocenia poziom bieżącego narażenia na potencjalnie toksyczne metale. Ich wysoka zawartość może w większym stopniu świadczyć o ich zgromadzeniu w organizmie niż ich poziomy we krwi i w moczu. UWAGA: Poziom metali ciężkich we włosach może być zaniżony i nie odzwierciedlać obciążenia organizmu, jeśli system detoksykacji nie działa prawidłowo. Paradoksalnie, niski poziom metali ciężkich, w tym rtęci, może oznaczać zmniejszoną zdolność ich wydalania z organizmu. Mimo to, może to skutkować podwyższonym poziomem danego pierwiastka w mózgu i innych tkankach. Włos nie wykazuje wprost stanu wysycenia pierwiastków, a ich usuwanie – przy założeniu, że układ detoksykacji działa prawidłowo. Analiza Pierwiastkowa Włosów nie odzwierciedla bieżącej ekspozycji na metale, w przeciwieństwie do badań z moczu i krwi.


Analiza Pierwiastkowa Włosa EHA – STANDARD

Badanie wykonywane w polskim laboratorium Lifeline Diag ocenia biochemiczny status komórek, określa status niedoborów, a także nieprawidłowych proporcji między pierwiastkami. Pomaga w identyfikacji wielu problemów zdrowotnych oraz tendencji do zachorowań. Informuje o stężeniu zarówno minerałów odżywczych, jak i toksycznych, dzięki czemu pozwoli dobrać najbardziej właściwy sposób żywienia, rodzaj suplementacji i detoksykacji. Nie jest diagnozą, a wyjątkowo przydatnym testem określającym ukryte i bezobjawowe (subkliniczne) postacie istniejących w organizmie trendów oraz tendencji. Wynik określa stężenia 29 pierwiastków oraz informacje, jakie są między nimi proporcje w organizmie. Na ich podstawie można ocenić aktywność metaboliczną i prawidłowość procesów fizjologicznych. Zawiera obszerną interpretację przygotowaną przez Jerzego Maslanky – dietetyka i propagatora medycyny ekologicznej, a także indywidualne zalecenia, dzięki którym dowiesz się jaką dietę stosować i jakie przyjmować suplementy, aby przywrócić swój organizm do stanu równowagi. Badanie EHA daje możliwość określenia własnego profilu metabolicznego, aktywności poszczególnych organów i gruczołów, stopnia obciążenia metalami ciężkimi, trendów i tendencji do rozwoju wielu schorzeń.


JAK POBRAĆ PRÓBKĘ DO BADANIA?
    1. 1. Wytnij kosmyk włosów jak najbliżej skóry z części potylicznej. Używaj w tym celu czystych, ostrych nożyczek.
    1. 2. Zachowaj 2,5 – 3 cm kosmyka od strony wzrostu. Jeśli włosy są dłuższe, pozostałą część należy odciąć i wyrzucić.
    1. 3. Powtórz czynność 2-3 razy, aby ilość próbki wynosiła 300-400 mg (szalka niezbędna do odważenia próbki znajduje się w zestawie do po brania materiału), co objętościowo odpowiada 1 płaskiej łyżce stołowej.
UWAGA!
  • Oddane do badania włosy nie mogą być farbowane ani poddawane żadnym zabiegom chemicznym takim jak np. keratynowe prostowanie włosów. W przypadku włosów farbowanych należy odczekać około 2 – 3 miesięcy i pobrać jako próbkę powstały odrost.
  • Próbkę mogą stanowić również włosy łonowe. Należy pamiętać, aby włosy miały odpowiednią długość.
  • W przypadku badań EHA włosy mogą być pobrane również z klatki piersiowej.
  • Zestaw zawiera formularz wraz z instrukcją pobrania próbki, papierowa waga ułatwiająca pobranie odpowiedniej ilości włosów, koperta na próbkę oraz koperta zwrotna do wysyłki pobranego materiału.
  • Bez względu na miejsce pobrania próbki, sposób jej pobrania oraz ilość materiału do badania pozostaje bez zmian.