Menu strony

Strona główna

Produkt

Analiza Pierwiastkowa Włosa

Cena badania w zależności od wyboru profilu:

349,00 940,00 

Analiza Pierwiastkowa Włosa

Włosy są tkanką, do której wydzielane są niezbędne, a także potencjalnie toksyczne pierwiastki. Ogólnie ilość pierwiastka, która ulega nieodwracalnemu włączeniu do struktury rosnącego włosa, jest proporcjonalna do poziomu tego pierwiastka w innych tkankach ciała. Z tego powodu pierwiastkowa analiza włosa stanowi pośredni test przesiewowy wykrywania fizjologicznego nadmiaru, niedoboru lub nieprawidłowej dystrybucji pierwiastka w organizmie.
Analiza Pierwiastkowa Włosa
(pierwiastki odżywcze i toksyczne)
wykonywana w amerykańskim laboratorium Doctor’s Data, oferuje badanie próbki włosa zawierające niezbędne związki mineralne oraz profil ekspozycji na pierwiastki toksyczne zawierający rozszerzoną gamę metali toksycznych. Analiza Pierwiastkowa Włosa kładzie dużo większy nacisk na obciążenia toksykologiczne, daje narzędzia do przeprowadzenia sprawnego procesu detoksykacji i chelatacji, ocenia poziom bieżącego narażenia na potencjalnie toksyczne metale, zwłaszcza metylortęć i arsen oraz uśredniony czasowo stan poszczególnych składników odżywczych. Ich wysoka zawartość może w większym stopniu świadczyć o ich zgromadzeniu w organizmie niż ich poziomy we krwi i w moczu. Z kolei
Analiza Włosa (EHA)
wykonywana w polskim laboratorium LifelineDiag, ocenia biochemiczny status komórek, określa status niedoborów, a także nieprawidłowych proporcji między pierwiastkami. Pomaga w identyfikacji wielu problemów zdrowotnych oraz tendencji do zachorowań. Informuje o stężeniu zarówno minerałów odżywczych, jak i toksycznych, dzięki czemu pozwoli dobrać najbardziej właściwy sposób żywienia, rodzaj suplementacji i detoksykacji. Nie jest diagnozą, a wyjątkowo przydatnym testem określającym ukryte i bezobjawowe (subkliniczne) postaci istniejących w organizmie trendów oraz tendencji. Nieskorygowanie ich na wczesnym etapie, zapoczątkuje rozwój procesów chorobowych.
Stężenia 29 pierwiastków
Wynik określa stężenia 29 pierwiastków oraz informacje, jakie są między nimi proporcje w organizmie. Jest to bardzo ważne, ponieważ odzwierciedlają równowagę biochemiczną, która jest najistotniejsza dla zachowania zdrowia. Na ich podstawie można ocenić aktywność metaboliczną i prawidłowość procesów fizjologicznych. Zawiera obszerną interpretację przygotowaną przez Jerzego Maslanky – dietetyka i propagatora medycyny ekologicznej, a także indywidualne zalecenia, dzięki którym dowiesz się jaką dietę stosować i jakie przyjmować suplementy, aby przywrócić swój organizm do stanu równowagi.
Badanie EHA
daje możliwość określenia własnego profilu metabolicznego, aktywności poszczególnych organów i gruczołów, stopnia obciążenia metalami ciężkimi, trendów i tendencji do rozwoju wielu schorzeń, stopnia tolerancji węglowodanów,wzorców stresu psychicznego, stanu autonomicznego systemu nerwowego.